Terapia Schematu opracowana przez Jeffreya Younga to zweryfikowane naukowo podejście do nawracających problemów osobistych. Konflikty w bliskich relacjach, trudności z regulacją nastroju, trudne do zapomnienia wspomnienia  czy nawracajace poczucie skrzwdzenia są tematami spotkań w małej grupie terapeutycznej, obejmującej od 4 do 8 osób. 

Podczas spotkań identyfikujemy potrzeby osobiste, które w trakcie rozwoju zostały zaniedbane, i wokół których w następstwie ukształtowały się osobiste schematy i tryby postępowania. Te zachowania pozwalajace przetrwac dziecku w trudnym czasie dorastania, w życiu dorosłym stają się ograniczającym pancerzem. Ograniczają nasze myslenie o sobie i innych, nasze wybory życiowe, czy nasze zachowania, do tych wyuczonych przed laty. W efekcie pojawiają się problemy osobiste. Często dotyczą one konfliktów w bliskich relacjach, czasem trudności w relacjach z dziećmi, a zwykle przekładają się także na kiepskie myślenie o sobie i brak pewnosci siebie, określane niskim poczuciem własnej wartości. 

Spotkania dla osób doświadczających trudności w aktualnym funkcjonowaniu, pozwalają poznać różne sposoby radzenia sobie, uzyskać wsparcie i podzielić się doświdczeniami.  Grupa jest miejscem spotkania i wzajemnej wymiany informacji. Uczestnicy zarówno znajdują pomoc, jak i są jej źródłem dla pozostałych. Spotkania poprowadzi doświadczony psycholog, zapewniający wiedzę merytoryczną.

Osoby zainteresowane zapraszamy na konsultację wstępną z osobą prowadzącą. (Kontakt: 798 74 72 72)